понеділок, 21 грудня 2015 р.

Відкритий урок з української літератури в 5 класі

Вчитель української мови та літератури Бордюг О.В.

понеділок, 14 грудня 2015 р.

                                                                   "Співчуття - це не почуття; скоріше це благородний                                                                           стан душі, котра готова до того, щоб сприйняти                                                                             любов, милосердя та інші добродійні почуття."
                                                                                                                                      Данте Аліг'єрі
Відкритий урок у 6 класі про дитинство Лесі Українки. Автор уроку: Байрак А.А.  Цей урок дав можливість всім учасникам відчути в собі такі почуття: добро, милосердя, співчуття, чуйність. 

elena elena's Slidely Gallery by Slidely Photo Gallery

середа, 2 грудня 2015 р.

ВІТАЄМО ПЕРЕМОЖЦІВ РАЙОННИХ ОЛІМПІАД!!!


ІІ (районний) етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з української мови та літератури Дерманська Аліна (учениця 11 класу) - ІІІ місце - керівник Байрак А.А.

Міжнародний конкурс з української мови імені Петра Яцика (ІІ етап) - Дерманська Аліна (учениця 11 класу) - ІІІ місце - керівник Байрак А.А.

Міжнародний конкурс з української мови імені Петра Яцика (ІІ етап) - Бесага Катерина (учениця 6 класу) - ІІ місце - керівник Байрак А.А.

Міжнародний конкурс учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка (ІІ етап) - Шаповалова Юлія (учениця 5 класу) - ІІІ місце - керівник Бордюг О.В.

пʼятниця, 13 листопада 2015 р.

"Єдиний скарб у тебе – рідна мова.
Заклятий для сусіднього хижацтва.
Вона твого життя міцна основа,
Певніша над усі скарби й багатства"
П. Куліш
9 листопада – День української писемності та мови. 
   6 листопада 1997 року було підписано Указ Президента України, у якому говориться: «На підтримку ініціативи громадських організацій та з урахуванням важливості ролі української мови в консолідації суспільства постановляю: “Установити в Україні День української писемності та мови, який відзначати щорічно 9 листопада в день вшанування пам’яті Преподобного Нестора Літописця».
  В День української писемності та мови  традиційно проводиться у нашій школі свято, присвячене темі писемності та грамотності. У цей день зазвичай пишуть диктанти, проводять тематичні вікторини та олімпіади з української мови.

13 листопада було проведено свято української мови:

«Мово моя, душа голосна України».

   Свято складалось з 4-х частин:
1-ша частина: інформ-досьє «Історія української мови»
2-га частина: пісенний світ «Лунай пісня українська»
3-тя частина: поетична п’ятихвилинка «О величне наше слово»
4-та частина: конкурс малюнків «Мова - життя твого основа»
  Увазі молоді був представлений документальний фільм, який ілюструє складний та тернистий шлях української мови до її визнання та становлення. А також учням було запропоновано перегдяд соціальних реклам про значення мови в житті народу.
   Під час заходу присутні мали змогу ознайомитися з друкованими матеріалами про розвиток української мови, перші рукописні книги «Без мови рідної, юначе, й народу нашого нема».


elena elena's Slidely Gallery by Slidely Photo Gallery

вівторок, 10 листопада 2015 р.

Всесвітній день науки
Більшості своїх досягнень людина зобов’язана закладеної в неї Господом Богом здібності до спостереження, аналізу і розумінню явищ, що відбуваються навколо нього у просторі та часі. Систематизуючи отримані знання, людство помітило, що ці знання можна не тільки зберігати, передовати з покоління до покоління, але й доповнювати, розвивати і уніфікувати. Так з’явилася наука.
Ніхто не знає коли саме це відбулося чи яка саме наука першою з’явилася на світ, однак достеменно відомо, що до цих пір людству так і не вдалося вичерпати всю багатогранність напрямів і потенціалу людського пізнання, для якого ми сміливо визначаємо ту чи іншу гілку наукового напрямку. Це неймовірно, але це так.
Вчені дуже часто віддалялися від життя і культурного перебігу основного суспільства. Не рідко це викликало, крім відвертого нерозуміння і природне здивування з боку абсолютно неосвічених людей, що частенько виливалося в конфліктні ситуації, які негативно відбивалися як для самого суспільства, так і для розвитку науки в цілому. Звичайно ж, - що зрозуміло і доступно ослу, то абсолютно не досяжно для кролика. Однак від цього кролик не менш важливий для природи, ніж осел і навпаки.
Об’єднуючим фактором в цій конфліктній ситуації виступила саме життя. Щоб нагодувати вовка та залишити в спокої овець, наука і суспільство стали тісно співпрацювати, від чого почали вигравати і ті й інші. В остаточному підсумку, якщо він взагалі може бути, наука і суспільство стали єдиним цілим, що абсолютно гармонійно для природи самої людини.
Наука плюс суспільство завжди дорівнювало прогресу. Так, на одній з Всесвітніх наукових конференцій, що проходила в Будапешті в 1999-му році, була висловлена ідея про необхідність в ще більш щільной взаємодії між науковим і суспільним середовищем. Робота над підвищенням усвідомлення світовою громадськістю практичної користі науки для всіх поколінь, вимагає зусиль насамперед з боку наукового прошарку нашого суспільства, але без підтримки основної частини суспільства може бути повністю знівельована. У зв’язку з цим, на загальній конференції міжнародної організації ЮНЕСКО, що проходила в 2001-му році, було прийнято рішення - офіційно заснувати «Всесвітній день науки в ім’я миру та розвитку», який щорічно відзначається зараз 10-го листопада.
І зараз, у Всесвітній день науки під егідою ЮНЕСКО проводиться цілий ряд різноманітних заходів спрямованих, як на роботу з науковими та навчальними колективами, так і на тісну взаємодію з урядовими організаціями. Мета цих зусиль - широке поширення знань про науках у справі розвитку та встановлення миру на землі - для всіх верств суспільства, проведення своєрідних днів відкритих дверей. Це не тільки є фактором популяризації тих чи інших наукових напрямків і технологій, але і багато в чому позбавляє суспільство від деструктивного непорозуміння, зміцнюючи довіру і сприяючи позитивному прогресу всього нашого суспільства.
У цей День наш блог приєднується до цієї ініціативи і бажає всім нам тільки світлих почуттів до науки і наукового середовища! Всі ми пам’ятаємо про те, що знання це світло, а незнання нехай залишаються в минулому! Нехай у цей день Ви дізнаєтеся щось нове. Пізнаєте, нехай невелику, але істину, а вона, як відомо звільнить Вас від чогось абсолютно непотрібного і зайвого, що заважає не тільки Вам, але безперечно, і оточуючим Вас людям. З Днем науки Вас

неділя, 8 листопада 2015 р.

Свято започатковане Указом президента України № 1241/97 від 6 листопада 1997-го.
За православним календарем — це день вшанування пам'яті Преподобного Нестора-Літописця — послідовника творців слов'янської писемності Кирила і Мефодія.


Мова — духовний скарб нації. Це не просто засіб людського спілкування, це те, що живе в наших серцях. Змалечку, виховуючи в собі справжню людину, кожен із нас повинен, в першу чергу, створити в своїй душі світлицю, у якій зберігається найцінніший скарб — мова. 
Саме мова є основною ознакою нації, бо формує національний менталітет, є живим свідком історії народу, зберігає його культурні здобутки, є визначальним чинником життя людини і суспільства.
Ми низько вклоняємося нашим пращурам за воістину солов'їну мову! 
І нам — тим, хто живе нині на прадавній матінці-землі, треба багато зробити, щоб усі українці відчули велич та красу своєї мови
.

субота, 24 жовтня 2015 р.

ПЕРЕХОД НА ЗИМНЕЕ ВРЕМЯ
В ночь с 24 на 25 октября в 04:00 по киевскому времени Украина переходит на зимнее время. А это значит, что стрелки часов переводятся на час назад.
Переход на зимнее время в Украине осуществляется в соответствии с постановлением Кабинета министров от 13 мая 1996 года №509 «О порядке исчисления времени на территории Украины».


неділя, 4 жовтня 2015 р.

Зі святом Вас, дорогі колеги!

Дай Вам, Боже, днів щасливих,
Дай добра, здоров'я, сили.
Дай любові, згоди, втіхи
Змоги дай - життю радіти
І ділитись словом щирим,
Теплим, радісним, правдивим.
А сьогодні на це свято
Щастя зичим Вам багато.
Хай Вас Бог благословляє
Многих літ Вам побажає.

понеділок, 28 вересня 2015 р.

понеділок, 24 серпня 2015 р.

Українська держава 24 серпня відзначає свій День народження.
У цей святковий день хочеться побажати кожному з нас миру, благополуччя, здоров’я, хай здійсняться наші мрії та сподівання. Нехай кожен з нас буде щасливим, успішним та впевненим у майбутньому.
Ми боронимо свою землю від агресора. І впевнені, що переможемо, адже тут наша земля, наш отчий дім, тут народилися ми і наші діти, звідси наші батьки. Ми не зраджували і не зрадимо свою країну, бо вона для нас як мати для дітей.
З Днем народження, країно!

понеділок, 10 серпня 2015 р.

Шановні колеги! Скоро новий навчальний рік. 

Готуємо навчальні плани на 2015-2016 н.р.

Внесено зміни у навчальні програми для 5-9 класів загальноосвітніх навчальних закладів (за новим Державним стандартом базової і повної загальної середньої освіти)





вівторок, 9 червня 2015 р.

ВІТАЄМО ВСІХ  ГОСТЕЙ!

Ви зайшли на БЛОГ учителів української мови та літератури, світової літератури  Бордюг Олени Василівни та Байрак Алли Афанасіївни.

Він створений для учнів, колег, батьків і всіх, хто цікавиться шкільним життям.

Запрошуємо до співпраці!

пʼятниця, 8 травня 2015 р.




8 ТРАВНЯ - ДЕНЬ ПАМ'ЯТІ ТА ПРИМИРЕННЯ В УКРАЇНІ 
9 ТРАВНЯ
- ДЕНЬ ПЕРЕМОГИ НАД НАЦИЗМОМ У ДРУГІЙ СВІТОВІЙ ВІЙНІ






elena elena's SlidelyGallery by Slidely Photo Gallery

вівторок, 21 квітня 2015 р.

ВІТАЄМО ВСІХ  ГОСТЕЙ!

Ви зайшли на БЛОГ учителів української мови та літератури, світової літератури  Бордюг Олени Василівни та Байрак Алли Афанасіївни.

Він створений для учнів, колег, батьків і всіх, хто цікавиться шкільним життям.

Запрошуємо до співпраці!

четвер, 16 квітня 2015 р.

середа, 15 квітня 2015 р.

 Ганс Крістіан Андерсен у 1869 році 

Шановні учні!

2 квітня виповнилось 210 років Г. Х. Андерсену, автору відомих у всьому світі казок «Стійкий олов'яний солдатик», «Гидке каченя», «Снігова королева», «Дюймовочка» та інших. Казки Андерсена перекладені більш, ніж 150 мовами світу, вони стали основою для численних екранізацій,мультфільмів, театральних постановок, балетів тощо. Зворушливі і повчальні розповіді датського письменника адресовані дорослим і дітям. Він був майже чарівником, наділяючи звичайні предмети незвичайною долею і пригодами, вдихаючи в них життя.

Тому не забудьте підготувати ілюстрації, колажі до творчості 

Г.К Андерсена.

Творчі роботи приносити до оркомітету.



вівторок, 14 квітня 2015 р.

Шановні учні!

Завтра у нашій школі відбудеться виставка творчих робіт на тему: "Писанковий рай". Усі свої малюнки, колажі, писанки, крашанки приносьте до оргкомітету.


понеділок, 13 квітня 2015 р.

Рок-н-рол
Стилістичні походження
Походження
період до 1950-тих, США
Типові інструменти
Популярність
Одна з найбільш комерційно успішних музичних форм з 1950-тих
Похідні жанри
·                
   Рок-н-рол 
  (англ. rock'n'roll— крутись і гойдайся) — модний танець, що виник в США з початком 50-х років XX ст. на ґрунтіритм-енд-блюзу і хілбілі. Сам термін «рок-н-рол» запровадив диск-жокей з Клівленда Е. Фрід в 1951 році. Рок-н-рол характеризується простою мелодією, побудованою на рифах, що супроводжується важким, монотонним і одноманітним ритмом з акцентами на другій і четвертій долях такту. Гармонія рок-н-ролу заснована на схемі 12-тактового блюзу.Музичний розмір — 4/4, темп — від помірно швидкого до швидкого. Рок-н-рол виконує співак у супроводі ансамблю, до складу якого обов'язково входять електрогітара-соло та саксофон. Популярність здобув також «слоу-рок» (англ. slow rock) — повільна п'єса в стилі балади. Рок-н-рол суттєво вплинув на формування інших напрямів танцювальної музики, як-от: твіст,медісон, шейк, джайв тощо.

Відомі виконавці: Елвіс Преслі,Чак Беррі, Літл Річард

субота, 11 квітня 2015 р.

У Велику Суботу зранку відбувається особлива служба, яка з'єднана з Пасхальною Вечірнею. На ній читається 15 пасхальних паремій з особливими святковими приспівами. Після їх читання священики міняють буденний одяг (облачення) на святковий. У давніші часи християни після суботньої літургії не йшли з церкви, а залишались там до ночі, харчуючись хлібом та вином

пʼятниця, 10 квітня 2015 р.

Страсна п'ятниця (Велика п'ятниця, Свята п'ятниця) — згідно з християнським віровченням день розп'яття Христа.

У Новому Заповіті чітко вказано цей день — п'ятниця перед єврейською Пасхою (Песахом). Євангеліє від Івана (19:14-18) подає такий текст[1]:
«14. Тоді була п‘ятниця перед Пасхою, близько шостої години. І сказав Пилат юдеям: Ось, Цар ваш!
15. Але вони закричали: Геть! Геть Його! Розіпни Його! Пилат сказав їм: Царя вашого маю розп‘ясти? Першосвященики відповіли: Немає в нас царя, окрім кесаря.16. Тоді нарешті він видав Його їм на розп‘яття. І схопили Ісуса і повели.17. І, несучи хреста Свого, Він вийшов на місце, що звалося Череповищем, а єврейською Ґолґота;18. І там розп‘яли Його і з Ним двоє інших, по той і по другий бік, а посередині Ісуса.
 »
Для віруючих це найскорботніший день Страсного (Великого) тижня, за два дні перед ВеликоднемХристияни присвячують цей день згадці про страждання, смерть Ісуса Христа на хресті, зняття Його з хреста та похованню.

Страта на хресті


Розп'яття на хресті було найганебнішою стратою. Такою смертю страчували : розбійників, убивць, бунтівників і злочинних рабів. Окрім нестерпних болів у всіх частинах тіла і страждань, розп'ятий відчував страшну спрагу. Коли все було приготовлено, воїни розіп'яли Ісуса Христа. Коли ж розпинали Його, Він молився за Своїх мучителів, говорячи: «Отче, прости їм, бо вони не знають, що роблять». При хресті Спасителя стояли Матір Його, апостол ІванМарія Магдалина і ще декілька жінок, які вшановували його. Ісус Христос, побачивши Матір Свою і Івана, якого особливо любив, говорить Матері Своїй: «Жінко, ось син Твій». Потім говорить Івану: «Ось мати твоя» (Ів. 19:27). Під час страждань Спасителя на Голгофі сталося знамення. З тієї години, як Спаситель був розп'ятий сонце затьмарилося і настала темрява всією землею, і тривала до самої смерті Спасителя. В Євангелії від Івана сказано: «Так Бог полюбив світ, що дав Сина Свого Єдинородного, щоб кожен, хто вірує в Нього, не згинув, але мав життя вічне».

Літургія

У Велику п'ятницю Божественна літургія не правиться, натомість читається Євангеліє про Страсті Христові. У середині дня відправляється вечірня з чином виносу плащаниці. Ввечері у Велику п'ятницю в храмах правиться утреня Великої суботи з чином поховання плащаниці. Велика П'ятниця — день суворого посту. Існує традиція не їсти у Велику п'ятницю до закінчення чину виносу плащаниці, а потім вживати лише хліб та воду.

Традиція

У п'ятницю напередодні свята Пасхи розіп'яли Ісуса Христа. Віруючі люди в цей день нічого не їдять до виносу плащаниці з вівтаря на середину церкви; а це звичайно бувало біля 2-ї години пополудні. Існував звичай у Страсну п'ятницю обносити плащаницю тричі навколо церкви. Це був гарний звичай: в огорожі біля церкви в кілька рядів стояли люди, по-святковому одягнені, і панував спокійний урочистий настрій. На Галичині в Страсну п'ятницю дзвони замовкають. У дзвіниці до бантини чіпляють грубу дерев'яну дошку, і замість дзвонів дзвонар двома дерев'яними молотками «виклепує» по цій дошці, сповіщаючи людей про службу Божу. В момент виносу плащаниці діти також вистукують спеціальними ручними калатальцями. Повернувшись із церкви, родина звичайно сідає за стіл обідати. Обід у Страсну п'ятницю — пісний, навіть риби їсти в цей день не можна. Здебільшого обходяться городиною: капустоюкартоплеюогірками. Ні шити, ні прясти в Страсну п'ятницю не можна. Великий гріх рубати дрова або що-небудь тесати сокирою. Колись наші господині в селах робили в цей день дві роботи: пекли паски (зазвичай це і робили саме у Страсну п'ятницю) та садили капусту — вважалося, що це робити можна, не гріх. За народним віруванням, у Страсну п'ятницю не можна співати — гріх. На Херсонщинікажуть, що хто співає в Страсну п'ятницю, той на Великдень буде плакати. У багатьох країнах світу Страсна п'ятниця — вихідний день. Православні і греко-католики, а також всі християни східного обряду, відзначають Велику, або Страсну п'ятницю — найскорботніший день року, коли Церква згадує про страждання Ісуса Христа нахресті за людський рід.