Візитка

Вас вітає вчитель української мови та літератури  

Олександрівської ЗОШ І-ІІІ ступенівБордюг Олена Василівна

Освіта: вища,у 2005 р. закінчила Мелітопольський державний педагогічний університет, філологічний факультет (спеціаліст), у 2006 р. Мелітопольський державний педагогічний університет, філологічний факультет (магістр)
ПЕДАГОГІЧНИЙ СТАЖ: 10 років
КВАЛІФІКАЦІЙНА КАТЕГОРІЯІ

ПЕДАГОГІЧНЕ КРЕДО: « Щоб бути хорошим учителем, потрібно любити те, що викладаєш і тих, кому викладаєш »

Вічна праця вчителя
 Якби не було вчителя,
То не було, напевне,
Ні поета, ні мислителя,
Ні Шекспіра, ні Коперника.
І понині, напевне,
Якби  не було вчителя,
Невідкритими б залишилися 
Береги Америки
В.А. Сухомлинський
На порозі ХХІ століття  вже інакше сприймається школа, вчитель. Чому ж ніхто не звертає уваги на копітку роботу вчителя, не цінує її? Як повер­нути престиж вчительської праці?
Вона – Учитель, і це визначає всю  суть її життя. Це зовсім інший вимір часу – навчальні роки, семестри, уроки, перерви – і так уже двадцять пер­ший рік... Це час, наповнений щоденною працею, бо вона торкається най­ціннішого – людських душ. Учитель допомагає навчатися тим, хто при­йшов до храму Науки. Своєю компетентністю і обізнаністю наставник за­палює вогники інтересу й бажання пізнати щось нове.
Школа – найдивніша країна, де кожен день не схожий на попередній, де кожна мить – це пошук чогось нового, цікавого, де немає часу нудьгувати, сваритися і витрачати час на порожнє, де кожен учень – це будівельник майбутнього, а значить всі жителі цієї країни відповідають за майбутнє, де весь час треба квапитися,  де весь час треба бути цікавим для людей, що оточують, завжди дарувати їм тепло, любов, розвивати їхні природні здіб­ності, разом з ними дізнаватися про нове. Тому в цій країні уживаються лише найстійкіші, найтерплячіші, наймужніші, найщиріші, найвідповіда­льніші, найдобріші, найцікавіші люди. І називають їх учителями.
Але, щоб запалити, потрібно горіти самому: запалюючись,  запалювати і водночас самому сяяти. Існує проста істина: щоб бути справжнім учителем, потрібно любити те, що викладаєш, і тих, кого навчаєш. Їх треба знати. Уз­довж і впоперек. Поважати та довіряти. Берегти «собори дитячих душ».
Учитель допомагає своїм вихованцям, спрямовує на шлях істини, під­тримує у хвилини тривоги й розпачу, готує до дорослого життя.
Кожен учитель шукає сьогодні такі стежки до душ дітей, щоб завоювати у них довір’я і викликати інтерес до  простого процесу оволодіння знан­нями та виховання  найкращих людських рис.
Педагогічна діяльність – це роки пошуків, роздумів, розчарувань, коли­вань, відкриттів. Сьогодні упевнено можна сказати, що формування клю­чових компетентностей учнів на уроках допомагають стати учневі конку­ретноспроможним у суспільстві.
 Професія вчителя вічна, її ніхто не зможе замінити.  Учитель…Вона цим пишається.
Ні на мить не залишає думка: педагог – взірець у поведінці, способі життя, ставленні до людей. Він знаходить у кожному вихованці щось хо­роше, проектує і розвиває його. Найголовніше не зійти з обраної дороги, якою він прямує зі своїми учнями – через терни до зірок. І зірки ці обов’язково засяють, бо якщо їх запалюють, то це дуже потрібно…


1. Ви несете з дому все, що може вам стати в нагоді на робочому місці.
2. Ви приносите в будинок масу непотрібного з точки зору нормальних людей, ваших рідних і близьких, які з побоюванням спостерігають за тим, як невідворотно зростає гора макалатури у вашій квартирі.
3. Ваша сім'я принесена в жертву освіти, вона теж працює з вами, хоча і не числиться в штаті. 4. Кожна неформальна зустріч з колегами неминуче переростає в міні-педраду, незважаючи на те, що ви весь час домовляєтесь про школу не говорити.
5. Чужих грошей у вашій сумочці завжди більше, ніж своїх.
6. Ви схоплюєтеся серед ночі, щоб записати чергову геніальну ідею до завтрашнього уроку.
7. Ваш будинок вже задихається від вазочок і інших непотрібних дрібничок, викинути, які вам не дозволяє совість - подарунки же.
8. З вами вітається половна району і ця половина оцінює - як ви, де ви і з ким ви?
9. Ви вмієте фарбувати, клеїти, забивати цвяхи, лагодити меблі, працювати до ранку, умовляти, прощати, ходити на роботу хворим і входити в чиєсь положення.
10. Ви не вмієте: толково відпочивати, говорити "ні" адміністрації, проходити повз книжкових прилавків.
11. У вашому житті в п'ять разів більше приводів для святкування, ніж у інших, - початок навчального року, початок чверті, кінець чверті - і в п'ять разів більше приводів для головного болю - початок навчального року, початок чверті, кінець чверті.
12. Купуючи сумочку, ви перш за все дивитися не на її дизайн, а на її місткість, щоб туди вміщалося якомога більше зошитів.
Немає коментарів:

Дописати коментар